Sprawy frankowe
Oferujemy pomoc osobom posiadającym kredyty waloryzowane do walut obcych, w szczególności franka szwajcarskiego. Analizujemy umowy kredytów pod kątem niedozwolonych postanowień umownych i prowadzimy postępowania sądowe, w których domagamy się zwrotu kwot nienależnie zapłaconych przez kredytobiorców na rzecz banków. W toku sprawy wnioskujemy o zawieszenie płatności bieżących rat kredytu przez cały okres postępowania sądowego. Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski.
Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Prześlij nam swoją umowę kredytu do bezpłatnej analizy
Usługi
FAQ
-
Czy nasza umowa kredytowa jest wadliwa?
W latach 2001-2012 Banki w Polsce udzieliły kilkaset tysięcy kredytów denominowanych lub indeksowanych do waluty obcej – najczęściej we franku szwajcarskim. Przeważająca większość tych umów zawiera wady skutkujące jej nieważnością. Nasza kancelaria oferuje bezpłatną analizę Państwa umowy kredytowej, która pozwoli ustalić Państwa umowa też jest dotknięta wadami.
-
Co możemy zyskać w sprawie frankowej?
W przypadku ustalenia przez Sąd, że Państwa umowa jest nieważna, przysługuje Państwu zwrot wszystkich dokonanych spłat kredytu. W zamian będą Państwo zobowiązani do zwrotu wypłaconego Państwu kapitału kredytu. Po regularnych spłatach kredytu przez ostatnie kilkanaście lat nadwyżka, którą Państwo odzyskacie może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych.
-
Co, gdy nasz kredyt był zaciągnięty w innej walucie obcej?
Umowy denominowane lub indeksowane do innych walut obcych co do zasady nie różnią się od umów „frankowych” i najprawdopodobniej przysługują Państwu dokładnie te same roszczenia.
-
Co, gdy już spłaciliśmy cały kredyt?
Spłata kredytu nie pozbawia Państwa roszczeń względem banku. Przy kredycie spłaconym mogą Państwo oczekiwać dokładnie tego samego – zwrotu całości uiszczonych przez lata rat.
-
Czy moja sprawa się przedawniła?
Zgodnie z aktualnym orzecznictwem Sądu Najwyższego bieg terminu przedawnienia roszczenia kredytobiorcy rozpoczyna się w momencie, w którym dowiedział się on o niedozwolonym charakterze zapisu zawartego w umowie kredytowej. Najczęściej następuje to dopiero po konsultacji z kancelarią lub złożeniu reklamacji do Banku. Od tego momentu na wytoczenie powództwa mamy 6 lat.
-
Jakie są szanse na wygraną z bankiem?
Obecnie Frankowicze wygrywają około 97% spraw. Banki wygrywają jedynie w najbardziej nietypowych przypadkach, w szczególności kredytów zaciągniętych na cele prowadzonej działalności gospodarczej. Szanse naszych klientów oceniamy na samym początku naszej współpracy.
-
Czy muszę nadal spłacać raty mojego kredytu?
W przypadku wystąpienia z pozwem w związku z kredytem, który jeszcze nie został spłacony występujemy z wnioskiem o nakazanie bankowi, by przestał pobierać raty na czas procesu. W przypadku udzielenia przez sąd zabezpieczenia klient może przestać spłacać raty kredytu jeszcze przed zakończeniem postępowania.
-
Ile kosztuje proces z bankiem?
Opłata sądowa od pozwu przeciwko bankowi wynosi 1000,00 PLN. Poza wynagrodzeniem dla prowadzącej sprawę kancelarii jest to co do zasady jedyny koszt, który muszą ponieść kredytobiorcy. W przypadku wygranej z bankiem ma on obowiązek zwrotu kredytobiorcom uiszczonej opłaty.
-
Ile może potrwać proces?
Procesy frankowe, w zależności od sądu, trwają od około roku do nawet kilku lat.
-
Czy możliwe jest szybsze zakończenie sprawy?
Niemal wszystkie banki proponują obecnie coraz korzystniejsze propozycje ugody. Nasza kancelaria wspiera klientów w ocenie opłacalności propozycji banku. W przypadku odstąpienia przez klienta z niewielkiej części dochodzonych roszczeń możliwe jest zakończenie postępowania w ciągu kilku miesięcy od wytoczenia powództwa.
-
Czy muszę być obecny na rozprawach sądowych?
Co do zasady kredytobiorcy muszą być obecni na jednej rozprawie, na której nastąpi ich przesłuchanie. Na pozostałych rozprawach wystarczy obecność ich pełnomocnika. Część Sądów pozwala na przesłuchanie kredytobiorcy w formie zdalnej – przez internet. Niektórym sądom zdarza się również wydawać wyroki bez przesłuchania kredytobiorców.
-
W jakim sądzie będzie się toczyć moja sprawa?
Zasadą jest wytoczenie powództwa w Sądzie właściwym dla miejsca zamieszkania kredytobiorców.
Prześlij nam swoją umowę kredytu do bezpłatnej analizy